ASLA UNUTMAK İSTEMEDİĞİN  ANIN

Sil Baştan Filmini izlemiş miydiniz?Jim Carrey'nin filmiydi, hafızasını sildirmek için teknolojik bir deneye katılıyor ancak, eski kız arkadaşına ait anıların da silineceğini fark edince pişman oluyordu.

Hiç bir güzel anımın silinmesini istemem. Bazen çok üzüldüğüm, hiç yaşamamış olmayı dilediğim anılarımı unutmayı isterdim. Ancak o beğenmediğim olaylar beni ben yaptı belki de. Onlardan aldığım derslerle şu andaki yaşamıma varmışım. Her anı kıymetli benim için bu pencereden bakarsak. 

Asla unutmak istemediğim anılarımdan bazıları;

Dokuz yaşımda ailemle birlikte Samsun'dan yola çıkan bir vapur yolculuğu ile İstanbul'a girmemiz. Aynı gemide Hulusi Kentmen ve Orhan Gencebay'ın bulunması. Masal gibi bir İstanbul, Yalova, Uludağ gezisi.

Babamın bizi her yıl muhakkak götürdüğü  Samsun Fuarındaki konserler tiyatrolar, çarpışan araba maceramız. O kocaman arabalara babamla binsek de çoğunlukla çarpışma anında ağzımızı vururduk o küçük boyumuzla arabanın önüne. O acıyı bile unutmak istemem. Bülent Ersoy'un erkek halinde şık takım elbisesi ile sahne aldığı zamanlardı onlar. Nejad Uygur Tiyatrosunda büyüklerin neye güldüğünü anlayamadan izlediğim tiyatro oyunları unutulmazlarımdır.

Üniversite yıllarım DİSİFASE olarak kampüste koşturmalarımız harika  öğrencilik hayatım. 

Mahocumla ortak hayata evet dediğimiz, bebeklerimizi ilk kucağımıza aldığımız anlar.

Muhabirlik serüvenim, röportajlar sayesinde tanıştığım çok değerli insanlarla paylaştıklarım.

O kadar çok ki anılar ömrümden silinmesini istedikleriniz olsaydı soru daha kolay olurdu sanırım.
Terör olayları, ölümler, arkadaşların yersiz kıskançlıkları, tartışmalar, boşu boşuna dökülen gözyaşları, ruh sıkıntılı geceler, hastalıklar.....

3 Yorumlar

 1. Mavianne,
  Soruyu okurken benim aklımdan geçen de aynı film ve oradaki sahnelerdi. Ortak hafıza bu olsa gerek. :))

  YanıtlaSil
 2. Hulusi Kentmen'le aynı vapurda olmak.... Ne şahane bir anı :)
  Hayatımızı güzel anılarımız güzelleştiriyor, hep böyle güzel anılar biriktirelim inşallah ♥

  YanıtlaSil
 3. Çok sevdiğim bence çok özel bir film

  YanıtlaSil